Zajištění, označení a příprava

23.07.2017

Pomoc při závadě na kole - partneři Stoneman vám můžou pomoci při závadách (za poplatek).

Jak je trať značena? - Trať je dobře značena žlutou značkou (znakem Stoneman). 

Značky (Stoneman) jsou umístěny před odbočkou a pro jistotu ještě jednou cca. 100 za odbočkou. Dávejte si při rychlých sjezdech pozor na značení a dobře vám pomůže GPS navigace. Navíc každý startovací balíček obsahuje podrobnou mapu závodu (trati).  

Kontrolní body? - Na trati jsou kontrolní body + mapa (na každém kopci) a při projetí kontrolním bodem musíte kartičku Stoneman označit ve strojku viz. foto níže. 

Stojek (Stoneman) slouží na označení průjezdu kontrolním bodem (zasunout a zmáčknout).

Jak je trať náročná? 162 km na kole, 4400 výškových metrů, 9 vrcholů Krušných hor, 2 státy (Česko a Německo). Je to opravdová horská výzva!!!


Jak se na závod připravit? 

Zlatý jezdec (zvládnutí závodu za 1 den) by měl mít najeto přes 5000 km ročně, tak aby stihl trať zajet za jediný den a nikde na trati nepřespával (nezastihla ho tma a noc-je dobré si dobře trasu naplánovat a nepřeceňovat síly).

Stříbrný jezdec (zvládnutí závodu za 2 dny) by měl mít najeto od 2500 Km do 5000 km ročně a na trati by si měl předem "zabukovat" jeden noclech.

Bronzový jezdec (zvládnutí závodu za 3 dny) by měl mít najeto od 1000 km do 2500 km ročně a na trati by si měl předem "zabukovat" dva noclehy.

Ostatní jezdci (4 až 6 dní) by měli mít najeto během roku alespoň pár kilometrů a aby dobře naplánovali cestu a "zabukovali" si dopředu několik přenocování během jízdy na trase.

Jak je trať náročná? 162 km na kole, 4400 výškových metrů, 9 vrcholů Krušných hor, 2 státy (Česko a Německo). Je to opravdová horská výzva!!! Nezapomeň na občerstvení!!!

Příprava kola a veškerého vybavení na cestu je velice důležitá!!!

Pro jaká kola je výzva určena? Skoro polovina jezdců jede na Hardtailu, necelá třetina jede na Allmountain Fully a 16% jezdců jede na Cross country/Marathon Fully.  

Kde je start a cíl? Start a cíl závodu je na stejném místě kde odstartujete (trať je okruh v horách). Startuje se tam kde si pořídíte startovací balíček!!!

Kde zakoupím startovací balíček? Zakoupení startovacích balíčků bez ubytování je možné pořídit si na www.stoneman-bike.cz/l/zakoupeni-startovaciho-balicku/ nebo s ubytováním na www.pension-pstruzi.cz/cs/rezervace/

Kde se ubytuji? Nejlépe v Pensionu Pstruží, protože je zde výborné zázemí pro cyklisty viz. www.pension-pstruzi.cz nebo případně jinde na trati viz. www.stoneman-miriquidi.com

Kde se registruji? Když vím, kde mám koupený (objednaný nebo rezervovaný) startovací balíček, je potřeba se před startem registrovat. Registraci na akci Stoneman najdete na stránkách www.stoneman-miriquidi.com/cs/to-nejlepsi-z-trasy-horskem-kole/startovni-balicky-pro-jizdu-na-horskem-kole-stoneman-miriquidi/rezervovat-startovaci-balicek-mtb/

Zde je potřeba vyplnit registraci pro start!!! Nutné si pořídit předem startovací balíček!!! Startuje se tam kde si pořídíte startovací balíček!!! Zde také budete končit závod (včetně ohlášení dojezdu) a bude Vám případně předán pohár!!! 

© Všechna práva vyhrazena (kopírování bez souhlasu zakázáno) - Stoneman Bike 2014 - 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!